Ünlü Sanatçı Hayatını Kaybetti

Bir dönem Türk müziğinin güçlü isimleri arasında yer alan Serpil Barlas’ın cenazesi, Feriköy Mezarlığı’nda kılınan cenaze namazının ardından Feriköy Mezarlığı’na defnedildi. Eşi Uğur Dikmen ve aile yakınlarının hazır bulunduğu cenaze namazının ardından anneannesi Macide Balkış’ın bulunduğu aile kabristanına defnedildi. Serpil Barlas’ın cenazesine az sayıda kişi katıldı.

21 yıllık eşi Serpil Barlas’ın cenaze namazında konuşan eşi Uğur Dikmen ‘Kalbinde ritim bozukluğu vardı. Bir anda aramızdan ayrıldı, ilahi takdir’ dedi. Eşi Serpil Barlas’ın müzikle hala uğraşmak istediğini fakat sağlığının el vermediğini söyleyen Uğur Dikmen ‘Sağlığı olsa single yapacaktı’ dedi.

Bir 70’ler yıldızı daha gökte kayıp giderken…

TRT televizyonu sayesinde tanıdığımız, sevdiğimiz, zihnimizin ya da gönlümüzün bir yerine not ettiğimiz kişiler var. O dönemin yerli pop müzik ortamında yeşeren isimlerden Serpil Barlas da bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Peki, kimdi 64 yaşında hayat sahnesinden çekilen Serpil Barlas?
Mesele, ‘kuşak meselesi’ mi bilmiyorum ama her ölüm, her veda belli bir yaş üstünü sanki aynı noktalarda buluşturuyor. Ne yazık ki birinin vefat haberini alıyoruz ve hemen zihnimiz belli bir döneme ışınlanıyor adeta. Işınlandığımız yerde de, çoğunu siyah-beyaz ya da renkli yayına adımlarını henüz atmış TRT televizyonu sayesinde tanıdığımız, sevdiğimiz, zihnimizin ya da gönlümüzün bir yerine not ettiğimiz kişiler var. Şarkıcı, dizi oyuncusu, spiker, seslendirme sanatçısı; fark etmiyor. Meslek tanımı ne olursa olsun, topluluktaki yerini almışlar, hâtırasını bırakmışlar.
Ve ilginç olan şu; sanki biz bu vesileyle oluşmuş büyük bir ailenin parçasıydık, sonrasında yollarımız ayrı düştü ve günün birinde duyduğumuz bir acı haberle birlikte hem o kişiyi, hem de dönemi ve eski günleri tekrar tekrar anıyoruz.
Hayata veda eden Serpil Barlas, vefatını duyduğum anda işte bu türden bir hissiyatı yaşattı bana. Kuşkusuz bu ruh durumunun ardında galiba artık çok uzakta seyreden bir geçmişin tortusu var, bir de gerçekten 70’lerin, 80’lerin, hatta 90’ların bereketli üretim ilişkileri içinde doğmuş sanatsal hamlelerin izdüşümü…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün